דף הבית עבודות מסגרות אודות החברה סורגים פינוי אסבסט דרושים תעודות צור קשר
דף הבית / מדרגות / פרטי העבודה
מדרגות בבית פרטי בחיפה
בית חדש בבניה בעיר חיפה התקנו מדרגות לקומה השנייה. הכל הוכן מראש והורכב בשטח אפשר לצפות את המדרגות בעץ, רצפות וכל דבר שיעלה בראשכם
תאור העבודה

מדרגות 

הן אמצעי המעביר את המשתמש בהן ממפלס אחד למשנהו. מבנה המדרגות מחלק את הפרשי המפלסים לסדרה של מפלסים שההפרשים ביניהם קטנים יותר וזהים זה לזה, כך שהאדם המטפס בהן מחלק את מאמץ הטיפוס ממפלס למפלס לסדרת מאמצים קטנים יותר.השימוש במדרגות נפוץ מאוד אך קיימים אלמנטים נוספים למעבר בין מפלסים כמו סולם, רמפה, מעלית ומדרגות נעות. המדרגות נוחות ובטיחותיות יותר מהסולם, תופסות פחות שטח מהרמפה וזולות יותר מאמצעי התחבורה האנכיים החשמליים. אולם, רוב האמצעים האחרים נגישים ושמישים מהן; אדם המשתמש בכיסא גלגלים לא יכול לעלות במדרגות כלל, אדם כבד תנועה או אדם שנושא משא לא יחוש נוח לטפס בהן יותר מקומה או שתיים ואדם המטיב לכת לא יחוש נוח יטפס בהן יותר מחמש או שש קומות

.

מדרגות לולייניות

מדרגות לולייניות הן מדרגות ההולכות בצורה מעוגלת כלפי מעלה כספירלה. ב"חוק התכנון והבנייה" אינן מוגדרות כמדרגות המשמשות למוצא בטוח ממבנה בשעת חירום. מדרגות אלה משמשות בדרך כלל לעלייה לקומת גלריה או עלייה לגג ואינן מהוות כגרמי מדרגות ראשיים במבנים ציבוריים.

 

מדרגות טרפזיות

מדרגות שצורת המדרך שלהן הוא בצורה טרפזית, וב"חוק התכנון והבנייה" אינן מוגדרות כמדרגות המשמשות למוצא בטוח ממבנה בשעת חירום. שימוש במדרגות אלו נעשה לשם אסתטיקה, ייחודיות, או כאשר אין מספיק מקום להרכיב מדרגות רגילות.

 

 

מדרגות חוץ

מדרגות חוץ הן מדרגות שאינן מקורות בתקרה וגובלות עם צדו החיצוני של קיר המבנה. מדרגות אלו יכולות להיות מקורות בגגון קל כגון אלומיניום ומהוות בדרך כלל כמדרגות כניסה למבנה או כמדרגות חירום.

 

 

מדרגות חירום

ייעודן של מדרגות החירום הוא לשמש כמוצא בטוח מבניין בשעת שריפה, רעידת אדמה וכדומה. מדרגות חירום המצויות בתוך מבנה, נמצאות תמיד בתוך פיר מוגן שקירותיו יצוקים מבטון המתוכנן לעכב אש לחצי שעה עד שעתיים לפני התפוררותו (על פי חוקי התכנון והבנייה) וחייב בדלת העמידה באש, לפחות שעתיים, בכל קומה. מדרגות חירום יכולות להיות גם חיצוניות. ניתן לראות מדרגות אלו לרוב בבנייני מגורים בארצות הברית. בתקנות התכנון והבניה מדרגות חירום מכונה "חדר מדרגות מוגן".

יעילותן של מדרגות החירום יורדת ככל שהבניין גבוהה יותר. במקרים של שריפה בגורד שחקים המסע במורד המדרגות (המקרים בהם יש לעלות במדרגות חירום הם נדירים יותר) מסתבר כמתיש אפילו עבור מטיבי לכת. מעבר לזאת, מדרגות כאלה אינן נגישות לחלק נכבד מנכי התנועה

 

 

חוקי המדרגות בישראל

מאז 1965, כאשר נחקק "חוק התכנון והבנייה" בישראל, חייב כל מהלך מדרגות לעמוד בנוסחה הנקראת נוסחת המדרגות: 2H+B=61-63. כלומר, גובה שני רומים ועוד אורך שלח אחד חייבים לתת את התוצאה שבין 61 ל-63 ס"מ. מכאן שאם אנו רוצים ליצור מהלך מדרגות בעל 16 מדרגות והגובה בין שני מפלסים הוא 2.64 מטר, חילוק המספרים זה בזה נותן את גובה המדרגה (16.5 ס"מ), מכאן אנו מציבים בנוסחה את הגובה (H=16.5) ומקבלים שהשלח חייב להיות 28-30 ס"מ.

 עבודות נוספות
picture_מדרגות ציבוריות
מדרגות ציבוריות
picture_מדרגות חיצוניות בנשר
מדרגות חיצוניות בנשר
picture_הכנת המדרגות במפעל
הכנת המדרגות במפעל
picture_הצוות המקצועי בשטח
הצוות המקצועי בשטח
מידע שרותים צור קשר
 אודות החברה
 שרותי כוח אדם
 תעודות
 מרפסות  |  סורגים  |  שערים חשמליים
 מדרגות  |  חיזוק מבנים  |  דלתות  |  מדרכות
 פרגולות  |  סככות  |  מעקות  |  פינוי אסבסט
 04-8203317
 pisohen@gmail.com
 אזור התעשיה 44, נשר 36603
© כל הזכויות שמורות לפיסו חן מתכת ושרותי כח אדם בע"מ By Piso Group International